Най-късно до три години в София ще отвори врати първата подземна галерия за съвременно изкуство. Тя ще се помещава в подземията на бившия мавзолей на Георги Димитров.Това каза заместник-кметът по култура Тодор Чобанов, който показа бункера отвътре на журналисти.
В подземието има останки от огромни електрически инсталации, телефонни централи, турбини и климатична инсталация. Помещенията, в които се извършвали различни дейности за поддръжка на мумията на Георги Димитров, са затворени, тъй като до тях все още достъпът е опасен, защото трябва да бъдат разчистени.
;Бъдещата галерия ще се превърне във филиал на Софийската градска художествена галерия.
Предстои да се обяви конкурс за обновяването на тази зона от центъра на София. Паралелно с него ще бъде обявен и още един конкурс за интериора на бъдещата подземна галерия. Тя ще бъде на три нива и ще се простира на 1500 кв. м.
;;Вероятно входът на новата галерия ще бъде откъм "Гранд хотел България", а част от останките в бункера ще бъдат дадени на Политехническия музей и на Музея за история на София.
Президентът Илияна Йотова откри Общобългарското тържествено събрание по повод 150-годишнината от Априлското въстание
Световноизвестният български баритон Владимир Стоянов с първи майсторски клас в Национална музикална академия
"Провадия-Солницата" получи Знака за европейско наследство за 2026 г. на церемония в Брюксел
15 000 евро обезщетение: Съпругата на Васил Божков осъди прокуратурата заради 8-месечния си арест