Само за месец в общинската дирекция „Социално подпомагане” в Разград са подадени над 500 молби за безплатни винетки. През миналата година общият им брой в областта е бил над 3400.
Очаква се и през тази интересът към този вид подпомагане да се запази. Право на безплатни винетки имат хората с увреждане над 50%, както и семействата, които отглеждат деца с трайни увреждания. Обемът на двигателя на автомобила не трябва да надвишава 2000 куб. м и с мощност да е не повече от 160 конски сили.
Срокът за подаването на молби е до края на календарната година.
Необичайно близка среща в морето: Делфини “танцуваха” край джет в Бургаския залив
Приключиха частичните местни избори в поморийското село Бата и сливенското Чинтулово
Пътна карта за край на войната: САЩ и Иран след края на първия тур преговори в Швейцария
Грижата за психичното здраве и реформите: Водещи специалисти участваха на форум в София
Проверки на агенцията по храните: Следят за качеството на плодове и мляко в училища и детски градини