Там преливащ язовир наводни къщи и дворове. Нивото на водата във водоема е паднало с 40 см. от вчера и оттокът през полуразрушения преливник е минимален.
Днес ще започне изпълнението на първата мярка за обезопасяване на язовира преди началото на основния ремонт с отпуснатите вчера 3 милиона лева. Ще бъдат монтирани 4 сифона, които ще сменят работещите в момента помпи. С помощта на сифоните водата ще бъде намалена до мъртвия обем на язовира. Нивото на река Скът, която минава през село Крушовица и град Мизия също пада.
След вчерашния пик от 2 метра и 13 сантиметра, в момента е около метър и осемдесет сантиметра. Продължава изпомпването на вода от две улични шахти, няма сигнали за наводнени къщи.
Жена загина при пожар в Първомай - близките се съмняват, че палежът е умишлен
Отравяне с антифриз е най-вероятната причина за смъртта на лешоядите в Котленско
Подготовката за изборите: Премиерът Андрей Гюров се среща с новите областни управители
Надежда Йорданова, ПП-ДБ: Ограничаването на секциите в чужбина не решава нито един реален проблем
Петър Петров, "Възраждане": Заседанието на ВСС за и.ф. главен прокурор е твърде закъсняло