Районна прокуратура - Бургас протестира определената от съда мярка за неотклонение "домашен арест" спрямо училищния директор Христо Радев, обвинен в блудствени действия спрямо непълнолетно момиче. Държавното обвинение счита, че най-адекватната мярка за неотклонение ще е "задържане под стража". Това съобщиха от прокуратурата.
Искането за изменение на мярката спрямо 58-годишния педагог вече е внесено в съда. Делото е насрочено за 14.30 часа днес.
Припомняме, че Радев бе задържан, след като родителите на ученичка се оплакаха от него. Твърденията им са, че в училището на село Ново Паничарево, община Приморско, директорът е извършил действия с цел да възбуди и удовлетвори половите си желания.
От своя страна на заседанието за гледане на първоначалната му мярка за неотклонение педагогът каза, че обвиненията са скалъпени, тъй като има стара вражда с три ромски фамилии. Адвокатът му тогава заяви, че по делото има два аудиозаписа, но се чуват само женски гласове и липсва и експертиза на тези записи.
На среща в София: Поклон пред героизма на украинския народ и в памет на жертвите от войната
Съдът отказа да спре изпълнението на избора на Милена Милотинова за шеф на БНТ
Шофьорът, причинил жестоката катастрофата на Околовръстното шосе в Пловдив, призна вината си
4 години война в Украйна: Киев почете жертвите, Москва заговори за ядрен сблъсък
Показаха за първи път бункера, където Зеленски и кабинетът заседават в първите години от войната с Русия