Въпреки ниските температури навън, десетки учители по география от цялата страна излязоха на протест в София заради орязани часове по техния предмет. Промените са предвидени в новия учебен план за следващата година, предложен от образователното министерство.
Според него, в 11 и 12 клас географията трябва да отпадне от задължителната програма и да стане избираем предмет, а в 5 клас е заложен допълнителен материал за същия брой часове. Срещу тези промени днес се обявиха над 4000 преподаватели, студенти и родители с подписка до Министерството на образованието, след като повече от година исканията им остават без отговор.
Снежана Димитрова - учител по география: "Няма как да се явят на матура, когато имат 2 години прекъсване. Това означава, че тласкат нашите деца отново към частния сектор като подготовка."
Марин Русев - председател на Асоциацията на професионалните географи и регионалисти: "Просто от горните класове слагат в долните. Цяла една Африка е вкарана от шести клас в пети клас, хорариумът остана същия."
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите