Хиляди жители на Раднево се събраха тази вечер на мирен протест за да кажат ,,Не на агресията".Той бе провокиран от снощния инцидент в града при който, заради отнето предимство четирима роми пребиха жестоко трима младежи. Нападателите са задържани за 72 часа.
Протестът беше организиран в социалните мрежи. Граждани от различни възрасти се събраха на мястото на инцидента за да протестират срещу произвола и агресията. Радневци настояха извършителите на побоя да бъдат най-строго наказани
- Това,което се е случило снощи просто потресе целия град, - каза Иванка Николова.
- Не е нормално това. Който иска да се бие има ринг, има спорт, има всичко за това нещо, - казва и Никола Вичев.
- Мен лично ме доведе това, че искам справедливост за моите съграждани, за моите родители,за децата. За мен те са деца на 20 години, - казва Десислава Тончева.
Братът на едно от пострадалите момчета още не може да си обясни какво се е случило.
- В шок съм. Много лошо. Не очаквах чак толкова да се стигне. Ама циганите, това е за тях-пазят ги, а нас нашите момчета няма кой да ги пази, - казва Радослав Димитров.
Четиримата извършители на побоя са задържани за 72 часа. Срещу тях е повдигнато обвинение за опит за убийство на повече от едно лице и нанасяне на средна телесна повреда.
Заради създалото се напрежение в Раднево се проведе среща между общинското ръководство, полицията и прокуратурата, на която бяха набелязани мерки за гарантиране спокойствието и сигурност на гражданите.
Протестът в НАТФИЗ продължава: Студенти и ректор не постигнаха съгласие (СНИМКИ)
Възрастна жена с деменция бе спасена от доброволци и кучета край софийското село Войнеговци
Облекчават достъпа на сезонни работници от трети страни до пазара на труда у нас
Спасиха дете на една годинка, останало блокирано само в асансьор в Бургас
Параметрите на Бюджет 2026: Депутатите приеха финансовата рамка на първо четене
Европрокуратурата наказа с „порицание“ българския европрокурор Теодора Георгиева