ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

„Здравето е в твоите ръцe“

Чете се за: 00:33 мин.
Още

Статистика на Световната здравна организация сочи, че 16 милиона души умират всяка година от заболявания, предизвикани от инфекции. В разяснителна кампания по повод Международния ден за хигиена на ръцете - 5-и май, десетки софиянци провериха дали се грижат правилно за чистотата на ръцете си.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Хепатит А, стомашно-чревни, бактериални инфекции и вируси убиват по 30 души всяка минута. Рисковете, които крият мръсните ръце за здравето, са основна тема на кампанията „Здравето е в твоите ръце“ организирана от Столичната община и Първа градска болница в София.

Доц. д-р Цветомир Димитров, изпълнителен директор на Първа МБАЛ – София: "Обикновеното измиване с вода и сапун не унищожава болестотворните организми и вируси, а дезинфектанта ги унищожава."

Много заболявания могат да бъдат предотвратени с поддържането на добра хигиена. А особено важна е дезинфекцията в операционната.

Доц. д-р Цветомир Димитров, изпълнителен директор на Първа МБАЛ – София: "Много често тези вътреболнични инфекции се предизвикват от недобра хигиена на ръцете. И в последствие усложнения на идеално направена оперативна дейност."

Според доц. д-р Димитров спазването на хигиена е еднакво необходимо и в болничният и в общественият сектор. Затова в рамките на инициативата минувачите по "Витошка" имаха възможност да се запознаят със стъпките за правилна дезинфекция.

Оказа се, че за правилното почистване на ръцете са необходими 30 секунди.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?