Протестиращи блокираха движението на Орлов мост в София тази вечер. В късния следобед протестът започна пред Народното събрание. Гражданите и блокираха за кратко движението по бул. "Цар Освободител". После протестното шествие се отправи към Министерския съвет. Основното искане е оставка на правителството и цялостна реформа в управлението. Протестиращите твърдят, че са се организирали в социалните мрежи. Протестиращите блокираха и булевард "Дондуков". Полицейското присъствие в столицата е засилено.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района