Влак дерайлира на изхода на Креснеското дефиле преди Симитли минути преди 19 ч, след като се удари в паднали на релсите скали. Локомотивът на композицията се е наклонил. По първоначална информация при инцидента са пострадали четирима човека – машинистът и помощник-машинистът на композицията, началник-влакът и един пътник, съобщиха от БДЖ.
Всички останали пътници са евакуирани със съдействието на екипите на органите на реда в гара "Пейо Яворов".
Движението на влаковете е преустановено. Създадена е организация за превоз с автобуси на пътниците от влака, както и за следващите влакове по трасето.
Пътуващите в посока Петрич ще бъдат извозвани с автобуси. Бързият влак София - Кулата ще пътува само до Благоевград и след това ще се върне обратно към столицата.
Цифров каталог на българското филателно наследство създадоха от Министерството на транспорта
Определиха 3000 евро гаранция за мъжа, обвинен за отравянето на 8 лешояда в Стара планина
Транспортният министър с писмо до Сдружението на общините заради проблеми с безплатните карти за транспорт на децата до 14 години
Цените на плодовете и зеленчуците: Какво е бъдещето на българското производство?
„Справедлива цена“: Властта, производители и търговци обсъждат новата методика