Осем сигнала са получени на зеления телефон на Басейнова дирекция "Западнобеломорски район" през втората половина на май месец.
Четири от тях за незаконен добив на инертни материали от коритата на реките. От дирекцията съобщават, че по всички сигнали са извършени проверки. Открита е само една фирма, която незаконно е добивала инертни материали и е съставен акт за административно нарушение. В Закона за водите е предвидено, че за нерегламентирано изземване на наносни отложения от водни обекти с механизация глобата е от 20 000 до 50 000 лв. Проверен е и сигнал за изхвърляне на строителни материали в река Струма в района на Кресненското дефиле, но е установено, че те са извън коритото на реката и ще бъдат почистени.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг