В Бургас започва пръскането срещу комари. Тази година обработката на местата, където има ларви на комари, става по-рано с превантивна цел срещу разпространението на тигровия комар, който е приносител на вируса "Зика".
Заразата, която сериозно засегна страните от Южна Америка, води до сериозни малформации при новородените. След първото пръскане срещу ларвите на комарите ще бъдат обработени дърветата и храстите, за да се унищожат и вече развилите се насекоми. Пръскането ще се извърши със съвременна техника. Труднодостъпните водни площи и тръстикови масиви около Бургаските езера ще бъдат обработени срещу комари по въздуха.
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро