Повече от два часа пътят Сливен-Ямбол остана затворен за движение и се образуваха километрични опашки от автомобили.
Стопани от селата в Сливенско, Ямболско и Старозагорско, които отглеждат прасета за лична консумация, заявиха готовност да не се подчинят на заповедта за унищожение на животните от домашните си стопанства. Други вече са прибрали месото за зимнина. Протестиращите се заканиха да не допуснат служителите на Агенцията по безопасност на храните до дворовете си.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра