Пътнически влак дерайлира, след като скала падна върху релсите по линията Якоруда-Белица. При инцидента няма пострадали. Движението на влаковете е спряно. Вижте прякото включване на Антония Сукалинска.
Инцидентът е станал окол 6:30 часа сутринта.
Влакът е пътувал от Септември до Добринище, ударил се е в паднала на релсите скала, продължава разчистването. Във влака са пътували около 30 пътника и четирима човека персонал и други служители на БДЖ, които са започнали да разчистват.
Част от пътниците са отишли до близката гара, други с лични средства са се придвижили, а някои решиха да останат във влака.
Гошо Къчков - железопътна секция-Пловдив: Най-големият скален къс, който се е откъснал и нарушава габарита, но не е върху линията, е метър и половина на два метра и половина. Ще изчистим пръстта, включително наехме и техника от местни фирми тип фадрома, за да изкараме пръстта извън изкопа, тъй като дори и да я нагребеш няма къде да я изхвърлиш - трябва да излезеш извън изкопа и да я изхвърлиш отстрани.
Очаква се в следващите 3 часа да се разчиства и пътниците да се извозват с автобуси.