Румънската страна е заявила готовност да подкрепи изграждането на магистралата Русе-Велико Търново. Това каза русенският народен представител Искрен Веселинов след двудневното официално посещение на българската парламентарна делегация в северната ни съседка.
По неговите думи, румънците са заявили интерес към изграждането на по-добра пътна инфраструктура в този участък, защото много техни съграждани пътуват към София или Атина, а в тази отсечка движението е много натоварено и опасно. След темите, обсъждани в Букурещ, е била и за по-добрата свързаност между две страни и изграждането на нови мостове над река Дунав. Като вероятни места, които се обмислят, са градовете Силистра, Никопол и Русе.
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си