Скандал в парламента, след като управляващите отхвърлиха искането на БСП за изслушване на премиера Борисов заради негово изказване. Председателят на НС отстрани от заседанието лидера на левицата Корнелия Нинова и депутата Антон Кутев. В отговор БСП поискаха оставката на Димитър Главчев.
БСП и ГЕРБ отново размениха остри реплики от парламентарната трибуна. До скандала се стигна, след като мнозинството отхвърли искането на левицата премиерът Бойко Борисов да бъде изслушан заради негови думи, че в НС има замесени хора в наркотрафик и купуване на гласове и то от затворници. Лидерът на левицата Корнелия Нинова заяви, че премиерът не уважава депутатите и че ги нарича безделници.
В отговор председателят Димитър Главчев я отстрани от днешното пленарно заседание. Отстрани също и Антон Кутев заради негови реплики по адрес на Главчев и искане за оставка.
След това от БСП официално поискаха оставката на председателя на НС . Те също така заявиха, че днес напускат пленарното заседание.
"Вие оправдавате това изказване с четене на вестници", обърна се Корнелия Нинова към ГЕРБ и "Обединени патриоти". "Моля да се замислите защо заради този човек се подлагате на това самоунижение, нямате ли достойнство на народни представители, които същият този човек е наричал безделници", попита тя в декларацията си от трибуната.
Вижте репликите от парламентарната трибуна във видеото:
Ивайло Мирчев: Корупционният модел „Борисов - Пеевски“ се прегрупира, за да запази властта
От "Да, България" настояват Сарафов незабавно да напусне поста на и.ф. главен прокурор
Президентът Радев призова партиите да изпълнят обещанията за ремонт на изборното законодателство
Гроздан Караджов проведе телефонен разговор с гръцкия си колега за блокадите на границата
Среща на Николай Младенов с израелския президент и с премиера Нетаняху
Пълна 48-часова блокада на границата с Гърция заради стачката на фермерите