С над метър се повиши нивото на река Русенски Лом и заля улица в село Пепелина, както и градини. Няма опасност за хората и къщите им, заяви кметът на Община Две Могили Божидар Борисов.
В съседното село Широково пък река Черни Лом е на ръба да прелее, като язовир Баниска и язовирите в Попово се изпускат контролирано. В момента язовир Баниска е пълен на 65 %. Повишението на нивата на реките е заради обилното снеготопене, но според кмета на Две Могили проблем ще има след оттеглянето на водата, тъй като Общината не разполага със средства , за да почисти наносите. Пари ще бъдат поискани от междуведомствената комисия по бедствия и аварии и за почистването на затлаченото корито на река Русенски Лом.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив