Във Велинград хората се обявиха срещу добива на волфрам в района. Опасенията им са, че това може да доведе до замърсяване на минералните води. На 27 септември ще стане ясно дали ще има добив на волфрам във Велинград. Тогава ще е готова оценката за въздействие върху околната среда, съобщи днес екоминистърът Нено Димов. Той участва в поредното обществено обсъждане по темата. И хората, и общинските власти са на мнение, че ако бъде реализирано инвестиционното намерение, ще се стигне до замърсяване на въздуха. Очаквайте в "Денят започва" интервю с кмета на Велинград и хотелиери.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"