В София днес бяха пуснати в движение първите трамвайни мотриси, дарени по линия на Българо-швейцарската програма за сътрудничество. Те ще заменят остарелите трамваи по линия 8 от Съдебната палата до "Люлин". Вицепремиерът по европейските фондове Малина Крумова, кмета на Столицата Йорданска Фандъкова, задено с посланикът на Швейцария Денис Кнобел бяха първите пътници на един от зелените трамваи. Вижте повече в прякото включване на Благой Цицелков, който заедно със заместник -кмета по транспорта Евгени Крусев изпробва как работи един от тези трамваи.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)