Със скандал премина общественото обсъждане заради намерението на Столичната община да изгради инсталация за производство на енергия от оползотворяване на преработен битов отпадък. Според присъстващите в залата граждани инвестцията не е рентабилна и допълнително ще замърси въздуха в София. От "Топлофикация" обаче са категорични, че това ще стабилизира цената на топлината енергия, ще намали зависимостта от природния газ и дори ще намали вредните емисии с близо 10 % на година. Вижте репортажа на Карина Караньотова.
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив