6 села в община Банско и още няколко в община Разлог вече пети ден са без ток. Причината е обилният сняг, който скъса десетки далекопроводи. Екипи на електроразпределителното дружество работят за отстраняване на авариите.
Все още не е ясно кога електрозахранването ще бъде възстановено. Около 40 екипа на електроразпределителното дружество работят за отстраняване на тежките аварии. Заради силния снеговалеж около 25 далекопровода бяха скъсани, а други 10 бяха напълно повредени. Хората се притесняват и казват, че им се налага, че трябва да купуват газови печки, за да се отопляват. В магазините вече много стока е изхвърлена. Кметът на Разлог предлага за в бъдеще, за да не се стига отново до такива тежки аварии, да се изгради алтернативна електропреносна мрежа. Според местните хора и според кмета на Банско, трябва да бъде извършвана качествена профилактика през летните месеци.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите