Софийската математическа гимназия отново е без директор. Временно изпълняващата длъжността Зоя Савова е подала молба за напускане по взаимно съгласие. Поводът са проблеми и казуси, наследени при назначаването ѝ.
Забавените курсове за подготовка в 4-ти и 7-ми клас заради ремонта на училището, са една от причините за напускането. Шефката на Регионалното управление на образованието в София Ваня Кастрева обеща, че курсовете ще започнат тази събота и неделя, а името на новия директор на СМГ ще стане ясно на 10-ти октомври.
Ваня Кастрева, началник на РУО София-град: С изключителен жар и отговорност е приела да поеме откриването на учебната година и стартирането на всички дейности, но впоследствие след декларациите на бившия вече директор, че той ще предприеме, ще обжалва заповедта за своето уволнение. Всички предизвикателства, на които тя се е натъкнала, встъпвайки в тази позиция. Това е провокирало у нея желанието ѝ в крайна сметка да отстъпи тази длъжност на друг колега, който да има една по-дълга перспектива за работа.
От класната стая към Космоса: Световно постижение на български ученици в областта на космическите науки и технологии
Заради случая с частното училище край София започва проверка в цялата училищна система, каза Сергей Игнатов
Училището трябва да възпитава добри и отговорни хора, не трябва учениците да усвояват само знания
Отличниците, за които не говорим: Деца от уязвими групи с отлични постижения в НВО
Премиерът Андрей Гюров: Масовото участие на гражданите ще бъде най-голямата победа на изборите
Полицейска акция срещу търговията с вот се провежда и в Хасковска област