Подобряването на визията на София е основен наш приоритет и задача, заяви Зафир Зарков, общински съветник в Столичния общински съвет в предаването "Още от деня".
Милка Христова, заместник-председател на СОС от групата на БСП, Зафир Зарков и Любен Дилов-син коментираха новата наредба за регламентиране на рекламните елементи в София.
„Говорим за преместваеми обекти, както и преместваеми съоръжения. Визирам летни и зимни градини по булевард "Витоша", които са доста спорни и събудиха недоволство от страна на гражданите. Освен това подобряване на контрола, разработване на конкретни механизми и изисквания към преместваемите обекти“, обясни Милка Христова
Това е много стар проблем. Има един принцип, че градът отвън изглежда така, както изглеждат хората отвътре, коментира Любен Дилов-син.
Ще се промени ли броят на билбордовете в София? Ще се увеличава ли регламентираното отстояние между различните рекламни елементи? Какво ще се случи с т.нар. дигитална външна реклама?
КЗК настоява за спешна координация между властите за пазарите на храни и горива
Екоминистерство прекрати процедурата по актуализация на Плана за управление на ПП "Витоша"
Гонка и екшън на пътя: Простреляха млад мъж след скандал в Хасково (СНИМКИ)