Специализираният наказателен съд остави в ареста двамата полицаи от 7 районно, обвинени за чадър над наркогрупа и взимане на подкупи. Александър Станев и Еджевит Осман бяха задържани при спецоперация с подкуп от 2000 лв. В единия бяха открити и наркотици.
В съдебната зала двамата обвиняеми заявиха, че не са виновни и искат да излязат на свобода. Според прокуратурата двамата са изнудвали основно дилъри в Младост 3. Искали да продават наркотици за тях, а таксата "спокойствие" била в размер на 2000 месечно.
Съдът обаче разкритикува работата на прокуратурата. Според съдията по делото липсват достатъчно доказателства, а обвинението се гради основно върху свидетелски показания само на един анонимен свидетел. Според адвокатите двамата полицаи са жертва на отмъщение. Те изтъкнаха, че Станев и Осман са награждавани 16 пъти за добрата си работа в системата на МВР.
МВР: Твърденията за искане на "оставки" по случаите в "Петрохан" и "Околчица" не отговарят на истината
Случаят "Петрохан": Защо във финансовите отчети на Ивайло Калушев липсват дарения, направени от публични лица?
Гръдна аневризма е причината за смъртта на 16-годишния младеж, загинал на плувен турнир в Бургас