20 хорови формации от България, Сърбия, Молдова, Гърция, Турция и Швеция участваха в Международния хоров фестивал “Черноморски звуци” в Балчик.
Голямата награда за цялостно представяне взе сръбският хор от Студентския културен център в Ниш с диригент Зоран Станисавлиевич. Студентите взеха и диплом за най-добро изпълнение на българска песен от чуждестранен хор. Диплом за най-добре представил се български хор взе Смесен хор „Алабреа“ от София с диригент Атанаска Попова.
Фестивалът се организира от Сдружение "Музикален свят Балчик" с подкрепата на Община Балчик, читалище "Паисий Хилендарски - 1870", Културен център "Двореца", Университетски ботанически градини и Историческия музей в Балчик
Спор за приема в детските градини във Варна: родителите искат единна електронна система
Проф. Кантарджиев: Антраксът не се предава от човек на човек, болният не може да зарази никого
Предлага се водачи с отнети книжки заради употреба на алкохол или дрога да полагат изпит
Емил Дечев: Заплахите към главния секретар на МВР са заради активната му работа срещу купуването на гласове