С литийно шествие Стара Загора отбеляза Деня на възпоменание на жертвите-православни християни, загинали при опожаряването на града и Старозагорското клане през 1877 г.
С навлизането си в града, войниците на Сюлейман паша избиват 14 500 българи от града и селата, а други 10 000, предимно млади момчета, девойки и жени са отвлечени и продадени в робските пазари на Османската империя.
Значителен брой българи са избити и в старозагорските села и по пътя им към Стара Загора. Само в църквата "Св. Троица" са изклани 2500 души. Градът е изгорен до основи и обезлюден.
В Стара Загора тази вечер беше отслужена и заупокойна молитва в памет на загиналите старозагорци.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра