ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Кога ще се въведат екостикерите за автомобилите?

Чете се за: 00:15 мин.
У нас

Всяка година когато паднат мъглите започват разговорите за това как могат да се ограничат вредните емисии, които автомобилите произвеждат. Много се говори за това как стандартите за гориво трябва да се вкарат в някакви рамки. Все още обаче стикери за екологични норми не са въведени.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Георги Илиев, собственик на пункт за ГТП обясни за зрителите на БНТ, че се очаква през първото тримесечие на 2020 година Автомобилна администрация да въведе екостикери. Те нямат нищо общо с еконормите, по които е сертифициран автомобила. Екостикерът мери моментното състояние на автомобила.

Ако автомобилът замърсява повече, то той ще има по-нисък екостикер. Съответно в определени дни с по-голямо замърсяване ниският екоклас ще бъде лимитиран за влизане в центъра на града.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?