Мъж е убит при престрелка с полицията след обир на заложна къща в София. Нападателят е локализиран в столичния квартал "Разсадника" при опита му да избяга. По-рано днес бе съобщено за въоръжен грабеж на заложна къща на бул. "Ломско шосе". Полицията издирва други съучастници на обира.
По информация на МВР крадецът е ударил 3 полицейски коли и е
открил пръв огън срещу преследващите го полицаи. Служителите на реда са
отвърнали на огъня и са успели да прострелят престъпника. Той е откаран в болница, но по-късно е починал.
Полицаите разследват дали е имало още съучастници на обира.
БНТ: Намерихте ли тяхното оръжие?
Илко Илиев - началник на "Криминална полиция", ГДНП: Намерено е оръжието, намерени са вещите, 7.65 боен пистолет. За радост няма пострадали служители на МВР, само материални са щетите, искам да кажа, че няма пострадали граждани. Две са коли са използвани.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра