С обръщение Светият Синод благодари на Бога и Конституционния съд за решението за Истанбулската конвенция. Според Синода е било взето справедливо и конституционносъобразно решение за отхвърляне на конвенцията.
До справедливото решение се е стигнало чрез усилията, вдъхновението, съвестта и мъдростта на много хора, водени от нравствените устои на обществото, стремежа за съхраняване на държавността и защита на бъдещето на България, се казва в обръщението на Синода.
В храмовете и манастирите по време на богородичните пости ще бъдат отправени благодарствени молитви за обявяването на Истанбулската конвенция за противоконституционна.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра