Създаденото преди близо месец във Варна Световно движение за мир получи подкрепата на представители на дипломатическия корпус у нас по време на официалното му представяне в София.
Според председателя на Инициативния комитет за създаване на движението Пламена Заячка, която е и председател на младежкото АБВ, само за няколко седмици движението има своите посланици на 4 континента в над 10 държави, получава подкрепата на общественици и на хора от културните среди у нас.
От Световното движение за мир са категорично против нарастващата милитаризация, нападенията, които са в пълно противоречие с международното право и ООН, както и срещу намесата във вътрешните работи на суверенни държави и тяхната териториална цялост.
Пламена Заячка - председател на Инициативния комитет на Световното движение за мир: Целите на Световното движение за мир в България са основно три: Да няма ядрено оръжие на наша територия, за базите на наша територия да не се сменя статутът им от отбранителен в нападателен и третата цел е да се разшири и актуализира договора за ракетите със среден и малък обсег, с включване на всички останали ядрени държави. Това ще гарантира световната архитектура на сигурност.
Без резултат завърши срещата между протестиращите студенти от НАТФИЗ и ректора на академията
Трима души са задържани при акция на ГДБОП за източване на средства в Якоруда
Параметрите на Бюджет 2026: Депутатите приеха финансовата рамка на първо четене
Европрокуратурата наказа с „порицание“ българския европрокурор Теодора Георгиева
Възрастна жена с деменция бе спасена от доброволци и кучета край софийското село Войнеговци