Съюзът на ветеринарните лекари се обяви в пълна подкрепа на мерките, предприети от Българската агенция за безопасност на храните за справяне с чумата по животните. Според тях евтаназирането е единственият начин за преодоляване на опасната болест, която се използва и като биологично оръжие. От Съюза защитиха и ветеринарните лекари, които работят на място и са обект на нападки от местното население. От Ветеринарният съюз поздравиха местният ветеринарен лекар Мартин Божков за това, че е установил болестта, което е непознато у нас от доста години.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите