Такса от 3 лева за извинителна медицинска бележка ще искат и лекарите в Кюстендил. Изборът за това решение обаче ще прави всеки лекар по своя преценка. Това реши на заседание Районната колегия на общопрактикуващите лекари в Кюстендил.
В поликлиниката обаче все още джипитата не са поставили официална обява пред кабинетите си за такса бележка. Някои от тях признаха че все още няма да искат такса за издаване на медицинска бележка за отсъствие на ученик или дете в детска градина. Според медици, порочната практика да се извиняват отсъствия на ученици, които реално не са болни, ще спре, когато самите лекари спрат да издават подобни бележки.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата