Вчера сделката за ЧЕЗ отново предизвика спорове в парламента. От ГЕРБ заподозряха, че зад нея стоят БСП и Партията на европейските социалисти, след като медийни публикации свързаха името на съпругата на Сергей Станишев с прессъобщение от фирмата-купувач на ЧЕЗ. Моника Станишева отхвърли твърденията и заяви, че авторите им ще трябва да ги докажат в съда. Днес гости по темата в "Денят започва" бяха Александър Иванов от ГЕРБ и Таско Ерменков от БСП.

Днес се очаква някакво решение от срещите, които се провеждат в Чехия. Сделката е между две фирми. Вчера се позовахме на медийна публикация, информацията свързваше г-жа Моника Станишева с Инерком. Това заяви Александър Иванов от ГЕРБ в студиото на "Денят азпочва".

Таско Ерменков определи Гинка Върбакова като посланик със специални правомощия от правителството. 2017 г. ЧЕЗ няколко пъти е предлагал на държавата да участва в сделката, а държавата няколко пъти е отказала. Убеден съм, че нито партия ГЕРБ, нито БСП стоят зад сделката, може да стоят внушителни фигури, които помагат със средства на Върбакова и я побутват напред. В парламента скандали няма, може да се нарекат идеологически спорове, каза Ерменков.
Александър Иванов отрече да е имало официална кореспонденция през 2017 г. за участие на българската държава в сделка за активите на ЧЕЗ.
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски