ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Трима български учители се борят за престижна международна награда

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:45 мин.
Още

По инициатива на вицепремиера и министър на образованието и науката Меглена Кунева трима български учители ще се борят за престижната награда The Global Teacher Prize 2017, която се връчва от Международната фондация "Варки" под патронажа на емира на Дубай. Глобалната учителска награда е приз на стойност 1 милион долара, която се предоставя годишно на изявен учител с изключителен принос към професията.В кампанията "Учител от ново поколение" БНТ ще ви разкаже историята и на тримата наши преподаватели, предложени за престижната международна награда.

трима български учители борят престижна международна награда

Тримата наши преподаватели работят в училища в Габрово, Враца и Перник.

Единият от тях е Емилиян Кадийски, учител по информатика и програмиране в ПТГ "Н.Й.Вапцаров", гр. Враца, който би могъл да направи шеметна кариера в чужбина като програмст. Той е автор на училищни програми по програмиране и компютърни мрежи. Учениците, които подготвя, са с постижения на национални олимпиади по информационни технологии.

;

Вторият кандидат е Пепа Николова от СУ "Райчо Каролев" в Габрово. Тя е преподавател по български език и литература. Отличена е с награда на МОН "Неофит Рилски" и с приз за обучението на ученици със значими резултати..

Третият кандидат е Ирена Тренчева от 6 СУ "Св. Св. Кирил и Методий" в Перник. Тя е учител по английски език. Доброволец е към детска фондация в Трън за подпомагане на децата в риск, които заслужават възможност да водят щастлив, здравословен и продуктивен живот.

Глобалната учителска награда се присъжда под патронажа на Н.Пр.. шейх Мохамед бин Рашид ал Мактум, вицепрезидент на Обединените арабски емирства, министър-председател и емир на Дубай. Целта на наградата е да подчертае важността на учителите и факта, че по целия свят усилията им заслужава да бъдат признати и оценени. Тя се стреми да признае въздействието на най-добрите учители не само върху техните ученици, но и върху общностите около тях.

Академията по присъждането на наградата включва държавни служители, директори на училища, членове на научни дружества, журналисти, предприемачи, директори на компании и учени от целия свят.

Свързани статии:

Учител от ново поколение: Емилиян Кадийски, учител по информатика в гр. Враца
Учител от ново поколение: Емилиян Кадийски, учител по информатика в гр. Враца
Трима български учители в надпревара за 1 милион долара! Това е наградата за изявен учител с изключителен принос към професията, в конкурса за глобална учителска награда. Благой Цицелков и Ивайло Минков ни срещат с един от тримата български учители, които се борят за отличието. Емилиян Кадийски - още не е навършил 30 и е учител по IT в най-бедния район в Евросъюза.
Чете се за: 01:46 мин.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?