Историческият хълм „Царевец" във Велико Търново е единствения музей в страната, който никога не затваря. Портите на крепостта ще бъдат отворени и на първи януари 2016 година и точно в 12 часа тържествено ще бъде посрещнат първия за новата година посетител. По традиция той ще получи и подаръци. Заради необичайно топлото за сезона време в дните между Коледа и Нова година рекорден брой туристи посетиха крепостта, която от столетия пази духа на Второто българско царство.
Над половин милион души са посетили царската крепост през изминаващата 2015 година. Това отново прави Царевец най-предпочитания музей в България.
„Царевец" е едниственият туристически обект, който работи 365 дни в годината. Затова, по традиция, на първи януари в 12 часа ще очаква първият си посетител за 2016.
Иван Църов, директор на историческия музей във Велико Търново: Вече стана един такъв обичай, една практика да го посрещам лично, връчваме му няколко наши издания, няколко наши рекламни материали, също така и карта за безпратно посещение на всички музейни обекти за срок от една година!
Друга празнична традиция е посрещането на новата година под открито небе. За всички, които ще се съберат тази вечер на площада в центъра на града ще има новогодишна почерпка, празничен концерт и двайсетминутна заря.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите