Убеден съм, че всички ще подкрепят Димитър Главчев за председател на Народното събрание. Предлагаме и Цвета Караянчева за зам.председател на парламента. Това заяви в "Денят започва" председателят на ПГ на ГЕРБ в 44 НС Цветан Цветанов.
В първите дни на парламента акценти ще бъдат антикорупционното законодателство, промени в Изборния кодекс - въвеждането на мажоритарна система, съобразно решенията от референдума, който беше проведен заедно с президентските избори.
Според Цветанов има много пресечни точки за политически консенсус, а политиците трябва да докажат, че могат да се обединяват около национални каузи.
Искаме да има съгласуване между институциите в изпълнителната власт, за да бъде законодателството изпълнено със съдържание, каза Цветанов.
ГЕРБ има достатъчно експерти, които се наложиха в политически план. За нас е важно новите министри да имат широка парламентарна подкрепа. Началният старт на 44 НС се надявам да бъде с подкрепата на 134 депутати. Министерството на образованието няма как да бъде предоставено на нашите партньори, не смятам да влизам в детайли защото не е коректно към нашите коалиционни партньори, заяви още председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов.
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски