20 вида екзотични птици се показват за първи път в София. „Macaw Garden Show" е най-голямата изложба на екзотични папагали в Източна Европа. В нея пернати от Австралия, Южна Америка и Африка са изложени извън клетки, а посетителите могат да ги погалят или да се снимат с тях.
Амазона, Жако, Еклектус са само част от екзотичните видове птици, които могат да бъдат видени като част от изложението. Въпреки че птиците не са в клетка, това не е опасно за посетителите.
"Първо, работим само ние. Изкарваме птиците, за да могат да свикнат с новото място. Когато видим, че всичко е наред, отваряме вратите", разказа Камен Дичев - организатор на изложбата.
Говорещите папагали са едни от най-интересните екземпляри. Оказва се обаче, че не научаването им да изговарят човешки думи е най-трудната част от обучението им.
"Най-трудната висша форма на дресировка е да научим птица да отговаря на точна дума, примерно", сподели Камен Дичев.
Всички птици в изложбата са опитомени и дресирани, затова и посетителите не ги притесняват в ежедневните им занимания.
Изложбата продължава до 2-ри февруари, а всеки посетител ще участва в томбола, от която ще може да спечели говорещ папагал от вида "Кралско Жако".
Мотористи, облечени като Дядо Коледа, преминаха по столични булеварди (ГАЛЕРИЯ)
Кризата с боклука: Пореден уикенд доброволци почистват различни райони в София
Алпинисти, облечени като коледни герои, зарадваха децата в онкохематологията на ИСУЛ
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган
Георги Първанов: И да се озъртам не мога видя лидер, който ще изведе страната на нов път