Министърът на околната среда и водите Ивелина Василева откри днес модернизираната водна мрежа на Сопот. Инвестицията е в размер на над 27 милиона лева и бе реализирана по проект, финансиран от оперативната програма Околна среда 2007-2013.
Реконструкцията на амортизираната ВиК система на града, която е изградена през 60-те години на миналия век, започна в началото на 2014-а. Надеждата е след ремонта да се подобри качеството на питейната вода и да се намалят загубите в мрежата. Министър Василева заяви, че вече има постигнато споразумение с икономическото министерство да се възстановят по-бързо и на по-големи траншове дължимите средства на Военния машиностроителен завод към Общината. По този начин ще се изплатят дълговете и към консорциума, построил пречиствателната станция на града.
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата