В Копривщица няма да има строителство над два етажа, решиха окончателно общинските съветници в града. Тази вечер те гласуваха общия устройствен план на Копривщица.
Обсъждането на проекта привлече силен обществен интерес. Общинските съветници, които преди месец гласуваха спорно решение за статута на града, а по-късно го отмениха след обществен натиск, и днес изразиха мнение, че искат да се развие СПА-туризмът в града, както и да бъдат построени нови хотели. За да влезе в сила обаче новият устройствен план е необходимо одобрението на Министерството на културата.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката