Скокът на цените в момента се дължи единствено и само на цените на суровия петрол. Това обясни в предаването "Още от деня" Светослав Бенчев от Българската петролна и газова асоциация. От средата на месец август котировките на суровия петрол са нараснали с над 17%, допълни той. Бенчев коментира, че за същото време цените на нашите бензиноколонки са нарастнали с 5 - 5,1%, което, по думите му, е нещо напълно нормално и това е един съвсем нормален европейски тренд. Няма други причини, които да покачват цените на горивата освен котировките на суровия петрол, категоричен е Бенчев. Целия разговор гледайте във видеото.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив