Сметосъбирането в Пловдив вече ще става през деня. Това решение ръководството на общинското предприятие "Чистота" е взело след публикуването на няколко сигнала през последните дни за шум при сметосъбирането в ранните часове. Промяната в графика ще влезе в сила от 16 август.
Според директора на фирмата - Иван Стоянов, сметосъбирането през деня е възможно да придизвика други неудобства като затруднения в трафика, неприятни миризми от съдовете за смет заради високите дневни температури и отново шум във времето за следобедна почивка между 14:00 и 16:00 часа. Ръководството на "Чистота" ще очаква отзивите на пловдивчани за промяната на телефона за сигнали 032 675 817.
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите