Отново недоволство сред работещите в мина „Оброчище". Едва 10-тина дни след като постигнаха споразумение с концесионера, миньорите отново обявиха безсрочна гладна стачка, тъй като изплащането на ваучерите за месец февруари се бави. Около 22-ма миньори от вчера са под земята и гладуват. Останалите пък стоят в района на мината и очакват исканията им да бъдат изпълнени, за да прекратят стачката.
Междувременно от главната инспекция по труда обявиха, че са подали жалба в прокуратурата срещу ръководството на мината. Причината - при опит на инспектори да направят проверка в административната сграда им е отказано съдействие. Наложило се да потърсят помощ от полицията, за да влязат в офисите на рудника. Ние продължаваме да следим случващото се в мина "Оброчище".
Омбудсманът: Година след сигналите за сексуално и физическо насилие - децата все още са в интерната във Варненци
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"