От януари тази година нов Кризисен център за жертви на домашно насилие в Русе ще приема пострадали за настаняване. Помещенията са ремонтирани и обзаведени. Той е изграден по проект на Община Русе, финансиран чрез Норвежката програма. От началото на април ще продължи да функционира като делегирана държавна дейност. Агенцията за социално подпомагане ще насочва в Кризисния център жени и деца от цялата страна. Капацитетът му е 16 места. Това е второто място в Русе, където могат да потърсят закрила, психологическа и юридическа помощ жертвите на домашно насилие. Другият Кризисен център в града беше изграден към сдружение „Център Динамика”.
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?