Служители на „Икономическа полиция“ във Варна разкриха измама в една от социалните мрежи. Потребители са подведени, че печелят скъпоструващ мобилен телефон, като за целта единствено трябвало да заплатят транспортните разходи за доставката.
След като не получили така наречената „награда“, потърпевшите са излъгани, че ще бъдат компенсирани за платената доставка с код за намаление при пазаруване, но и това не се случило.
Полицаите са разкрили двамата организатори на схемата – В.М. (20 г.) и К.Г. (24 г.) от Благоевград.
Установена е и съучастничката им, използвана като „муле“ – Б.П. (32 г.).
Тримата са задържани. Предполага се, че потърпевшите от измамата са над 100. Сигнали за подобни но престъпления са получени в София, Бургас и Панагюрище.
Изпълнителният директор на НДК поиска от ВАС ново разглеждане на делото срещу нея
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Три белошипи ветрушки от Софийския зоопарк ще бъдат пуснати на свобода в българската природа
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца затвори за часове на Автомагистрала "Тракия"