От БСП обвиниха управляващите в лобизъм заради първия законопроект, който ще обсъжда следващата седмица новото Народно събрание. Промените в Закона за опазване на земеделските земи, според левицата, разрешават безконтролно строителство и по Черноморието. Социалистите настояват за обществена дискусия, преди законопроекта да влезе в пленарната зала. Патриотите, които са вносители на промените, оспориха обвиненията и обясниха, че промените са внесени по настояване на потърпевши граждани. Чуйте още от аргументите на двете страни.
Жельо Бойчев - зам.председател на ПГ на "БСП за България": "С тях се предлага удължение на 6-годишния срок,в който ако не си започнал строителни дейности при отредените земеделски земи, те си връщат стария статут. Големият въпрос е -кого обслужва тази законодателна поправка?"
Христиан Митев - секретар на ПГ на "Обединени патриоти": "На основание на жалби на граждани,които имат със сменено предназначение земеделски земи, които поради икономически затруднения и заради сложната икономическа ситуация в страната след 2008г.не са успели да осъществят мероприятията, заради които са променили предназначенията на тези земи и на практика ние им даваме още 3 години възможност тези мероприятия да бъдат осъществени."
Задълбочаване на енергийното сътрудничество между България и Азербайджан обсъди Илияна Йотова с Илхам Алиев в Баку
Кабинетът с решение на кризата със застраховката "Гражданска отговорност"
Министърът на икономиката Александър Пулев: Състоянието на фиска ни е абсолютно критично
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA
Евтим Милошев: Българското домакинство на "Евровизия" ще бъде на нивото, на което беше австрийското