69-годишен мъж от село Тръстеник е в неизвестност от 3 седмици. Близките на Петко Петков са отчаяни, а полицията все още няма данни къде е мъжът. Той е психически здрав. Не са ясни причините за изчезването му.
69-годишният Петко Петков изчезва на 22 юни, около 10.30 часа сутринта. Излиза на обичайната си разходка. И не се прибира. Близките му са отчаяни. Вече няколко пъти са претърсили района с помощта на съседи. Стигнали са пеша до село Мечка, но резултат няма. Въпреки това не се предават и се надяват полицията да го намери.
Тонка Великова – съпруга на Петко: „Там, където са го видели за последно, стигнахме дотам и следите се губят. И оттам насетне до ден днешен не сме спирали всички.“
Иванка Ангелова - майка на Петко: „Няма го никъде, нито мога да го засънувам, то колко мога и да спя, много лошо се чувствам.“
През последните 5 години в Русенска област са изчезнали още 14 души, сред които и едно дете. Формално погледнато, те още се издирват, но и до днес от тях няма никаква следа.
Няма военна заплаха за България, поради което не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки извън обичайно, каза Йордан Божилов
Съдът остави в ареста седем от обвиняемите за участие в престъпна група за изнудване
Двойка гръцки изтребители вече патрулира във въздушното пространство на България
Иран предупреди Румъния, че ще реагира, ако се разреши на САЩ да използват румънски бази за операции в Близкия изток