Задържаха нападателя от автобусната спирка до столичното 31-во училище, където на 26 януари вечерта беше прободен с нож 17-годишен младеж. Инцидентът стана малко след 19 часа непосредствено до учебното заведение. Пострадалото момче е без опасност за живота. Репортаж на Сергей Тодоров
Нападателят е 14-годишен младеж, който е задържан за 24 часа и вече е разпитан от следователите.
На автобусна спирка ученик и неговата приятелка чакали градския транспорт. Към тях се приближили двама тинейджъри, които започнали да подхвърлят неприлични реплики към момичето. Приятелят й се опитал да я защити и при спречкването единият от натрапниците извадил нож и намушкал ученика в бедрото.
Повечето от учениците, с които разговаряхме разказаха, че за първи път виждат някой да вади нож на метри от една от престижните гимназии в София. Други пък изразиха учудване как никой не е видял нищо в този час пик до едно от най-натоварените кръстовища в столицата.
Въпреки инцидента, учениците заявиха, че не се притесняват за сигурността си. Криминалистите доизясняват обстоятелствата около случая.
Евелин Банев - Брендо да бъде освободен предсрочно, предлага шефът на Софийския затвор
Трима души са с повдигнати обвинения след удара по едни от най-големите торент сайтове у нас
Президентът Илияна Йотова пред ПП-ДБ: Трябва да отговорим на очакванията на българските граждани
Президентът Йотова пред ГЕРБ-СДС: Предстоят ни трудни моменти, но целта ни е обща – прозрачни и честни избори
Правната комисия в НС реши: Секциите в страните извън ЕС се ограничават до 20