При съвместна операция на Районна прокуратура в Благоевград и отдел „Вътрешна сигурност“ към МВР-София днес бе задържан полицейски инспектор Петър Китанов. Той е арестуван малко преди обяд в кабинета му във Второ районно управление в Благоевград.
Задържан е заради престъпления извършени от него в качеството му на длъжностно лице. Според данни на разследващите органи Китанов е осигурявал „чадър” на хора срещу, които се води разследване.
Извършват се разпити на всичките му колеги, с които е работил по различни случаи. Ще бъдат разпитани и граждани, които са засегнати от работата на Китанов. В рамките на 24 часа предстои той да бъде привлечен в качеството му на обвиняем от Районната прокуратура в Благоевград. Китанов ще бъде обвинен за лъжливо документиране и лично укривателство. По първото обвинение се предвижда лишаване от свобода до 5 години, а за второ - от 2 до 8 години.
Втори шанс: След сложна гръбначна операция 15-годишен състезател по борба отново е на крака
Габрово и Велико Търново обявиха обща кандидатура за Европейска столица на културата през 2032 година
Жители на видинското село Гомотарци: Дунавът от година на година става все по-плитък
Сериозна заплаха за сигурността в Германия, след като дрон беше намерен на летището в Лайпциг
81 години от бомбата над Хирошима: 50 000 участваха във възпоменателните церемонии