Голям пожар пламна на метри от плажа на бургаския квартал Сарафово. Заради топлото време и тихия залив стотици автомобили били паркирани върху изсъхналите крайпътни треви и тръстики. От пламъците две коли са напълно изгорели, а трета е със сериозни поражения. Пожарът изплаши туристите. Пострадали няма, съобщиха от МВР.
Пламъците бушуваха на метри от подстанцията и само бетонната ограда е попречила да засегнат съоръжението. На метри от плажа в Сарафово днес две коли изгоряха, след като пламъци лумнаха в сухата растителност, върху която те бяха паркирани. Според очевидци причинита за пожара вероятно е човешка небрежност.
Следователи и експерти правят оглед на мястото на пожара. Работи се по двете версии, а техническа експертиза ще установи откъде точно е тръгнал огънят.
Собствениците на изгорелите автомобили не пожелаха да коментират, но заявиха, че от тел.112 не са откликнали веднага на техните обаждания, а пожарната е пристигнала след 15 минути.
"Нова година - нова валута": Опитът на Португалия и Австрия по пътя към еврото
Откриха над 400 кг тютюн за наргиле без бандерол в складове под наем (СНИМКИ)
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган