В София вече почистват на училищните дворове преди първия учебен ден. Миенето започна от 96-о училище в столичния квартал „Люлин“. По график всички училища в града ще бъдат почистени до 14-и септември.
Освен дворовете, преди първия учебен ден ще бъдат почистени и фасадите на училищата – там, където има нужда.
Николай Цонкин, началник районен инспекторат, район "Люлин"
"За графитите се използва съвсем друга технология, има специализирани машини с които се почиства. С пясък и с високо налягане."
Днес са почистени дворовете на всички 12 училища в район „Люлин“. Миенето става по предварителен график, в който са предвидени всички 172 училища на територията на Столичната община.
Николай Цонкин, началник районен инспекторат, район "Люлин"
"Работим много добре с всички директори. Миналата седмица направихме проверки на абсолютно всички училища на територията на район Люлин, установили сме където има проблеми и сме подали сигнали."
За да се осигури безопасността на децата, от Столичния инспекторат са извършили проверки и за наличието на опасни клони и дървета, както и на уличното осветление и съоръженията в районите около училищата. От инспектората напомнят също, че разхождането на домашни любимци в училищните дворове е забранено, а на нарушителите се съставя акт и се налага глоба.
Класна стая за всички: Приобщаващото образование в училище „Васил Левски“ – Караджово
Красимир Вълчев: Родителските срещи не са планирани заради протеста, а отдавна
Красимир Вълчев: Ще има 10% увеличение на заплатите на персонала в учебните заведения
Ресорната комисия в парламента одобри удължителния Закон за държавния бюджет
Консултациите при президента продължават с "БСП - Обединена левица" и ИТН
Работник загина при срутване на подпорна стена на строеж в Стара Загора