Започна приемът на кандидатстудентски документи за редовната кампания на Пловдивския университет. Срокът за подаване изтича на 30 юни, съобщи заместнки-ректорът доц. Мария Стоянова и уточни, че дотогава документи трябва да подадат всички кандидат-студенти без значение дали са се явявали на предварителни изпити, или не.
Отличните оценки от предварителната сесия на Пловдивския университет са общо 182, от тях 13 пълни шестици. Заедно с тези кандидати и младежите, получили отлична оценка на олимпиади, състезания и международни изпити, които се признават от университета, ще могат да се запишат в избраната от тях специалност.
Тези, които са с неиздадени до момента дипломи за средно образование, могат да подадат документи със служебна бележка от училището с отразен в нея резултат от държавните зрелостни изпити и средния успех от дипломата.
В топ 3 по заплати - завършилите военно дело, информатика и национална сигурност
Отпускат близо 2,7 млн. лв за стипендии в училища с високи резултати на матурите
В търсене на мир: Съюзниците на Украйна изразиха притеснения относно плана на Тръмп
Преди утрешното заседание на ОИК-Варна: Ще бъде ли отстранен от поста кметът Благомир Коцев?